| Ionutzzz93 a întrebat:

Salut baieti! Am si eu o intrebare pentru cei care se pricep la telefoane. Am un Samsung galaxy s3 si nu ii mai merg senzorii, mai precis accelerometrul. Ceilalti functioneaza( de proximitate, magnetic si luminozitate). Ce vreau eu sa va intreb, daca este din soft sau e ceva tehnic. Se poate repara? si cam cat ar costa aceasta reparatie? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

S-ar putea sa fie dezactivat din setari accelerometul sau senzorul pentru auto rotatie

| darrio2007 a răspuns:

Fa-i calibrarea pe orizontala.Din Setari ecran.

| Ionutzzz93 explică (pentru darrio2007):

I.am facut si calibrare, l-am dus astazi la service( chiar la 2), l-au desfacut, au schimbat senzorul si tot degeaba, chiar i-au bagat din nou softul. Mi-au spus ca o alta posibilitate ar fi din placa, in rest au zis ca nu stiu ce sa ii faca.

| Ionutzzz93 explică (pentru Nicu47):

I.am facut si calibrare, l-am dus astazi la service( chiar la 2), l-au desfacut, au schimbat senzorul si tot degeaba, chiar i-au bagat din nou softul. Mi-au spus ca o alta posibilitate ar fi din placa, in rest au zis ca nu stiu ce sa ii faca.sad

| darrio2007 a răspuns (pentru Ionutzzz93):

Chiar nu stiu ce sa cred.