| Cczz a întrebat:

Am un Samsung galaxy s6 si nu merg senzorii pe el (proximitate, accelerometru, giro, nimic) doar cel de amprenta merge. Am fost la service si nu cunosc ce problema are. I.am dat si formatare. Va rog daca stiti sa ma ajutati

2 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Suni frumos la ESD, le spui ce te deranjeaza si iti spun un pret, daca telefonul nu se afla in garantie.
In cazul in care ai garantie atunci iti trebuie doar factura si garantia plus telefonul desigur, toate 3 le trimiti pana la el si gata a fost.
Oricum, o sa-ti schimbe placa de baza deci asteapta-te sa ai alt IMEI.

| TheKingBacca a răspuns:

E o defectiune la telefon, altceva nu-mi explic.