| AlexBoy88 a întrebat:

Salut,
Cat costa la liber un Apple iPhone 5 la Vodafone, cosmote si Orange?

2 răspunsuri:
| D0vahkiin a răspuns:

Salut!

La Orange poti vedea aici: http://www.orange.ro/iphone/

Vodafone: https://www.vodafone.ro/shop/iphone

La Cosmote nu am gasit.

| florencia19 a răspuns:

Ehnologia 4G reprezinta viitorul telefoniei mobile, oferind o viteza net superioara de transfer de date, de pana la 100 Mbps, respectiv de pana la zece ori mai mari decat prin 3G.

Majoritatea producatorilor au inceput sa lanseze, in ultimele luni, smartphone-uri capabile sa se conecteze la reteaua 4G. Iata care sunt cele mai bune 5 astfel de telefoane, disponibile si in Romania.

HTC One

Noul model al companiei taiwaneze este considerat de majoritatea specialistilor drept cel mai bun smartphone din acest moment, intrecand chiar si iPhone 5.

Smartphone-ul are o ecran full HD de 4, 7 inchi, cu o densitate de 468ppi (pixel per inch), mai mult decat ceea ce ar fi necesar pentru a putea distinge ochiul uman, rezultand intr-o claritatea superioara.

Combinatia intre procesorul Qualcomm Snapdragon quad-core de 1, 7 GHz si memoria RAM de 2GB asigura viteza de functionare telefonului. Printre atuurile acestui model se numara si cele doua difuzoare frontale cu amplificatoare incorporate, plus sunetul de inalta fidelitate prin intermediul Beats Audio.

Camera foto aduce o inovatie, respectiv tehnologia Ultrapixel. HTC a integrat o camera de numai 4 MP, in comparatie cu 8 - 13 MP cat foloseste concurenta, insa pixelii sunt mai mari, permitand realizarea unor fotografii mult mai bune in conditii de iluminare scazuta.

Punctele slabe ale HTC One sunt durata bateriei destul de slaba si lipsa unui slot de memorie, fiind, astfel, limitat la cei 32GB inclusi.

Telefonul... mai mult