| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cât costă să îmi rootez telefonul la un centru de reparații telefoane?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Mult prea mult. Ce telefon ai? Putina rabdare si XDA, si rezolvi singurel.

| cfrtobias a răspuns:

Nu stiu daca iti rooteaza la centru de telefoane, poate resetare din fabrica

| literallythesamebruh a răspuns:

Nu-i greu să dai flash unui fișier. Nu-ți irosi banii într-un service. happy

| IonelIonescu a răspuns (pentru literallythesamebruh):

Mi-a spus un băiat priceput că îmi bulesc softwl dacă încerc singur + că îmi trebuie un program cu bani de pe internet

| literallythesamebruh a răspuns (pentru IonelIonescu):

Nu "bulești" nimic dacă ești sigur de ceea ce faci(dacă nu ești sigur poți apela la cineva care știe) și nu ai nevoie de niciun program cu bani. Am rootat aproape fiecare telefon pe care l-am avut, gratis. Într-adevăr, dacă încă se află în perioada de garanție, nu este recomandat să îi faci root.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns (pentru IonelIonescu):

Ala nu este baiat priceput, ala este un cocalar de genul celor cu anunturi de tip "instalez Windows cu 50 de lei". Se pricepe la informatica cam cat ma pricep eu la religie.