| ElShaarawy a întrebat:

Salut.Ce poti face pe un Ipod touch 4th generation 8 gb? Am inteles ca nu poti vorbi:asta stiu ca nu il poti folosi ca telefon, dar in rest? Mi-a zis cineva ca nu poti nici intra pe net.Astept sa imi spune-ti care sunt diferentele dintre un Iphone si acest Ipod.

Răspuns Câştigător
| ZzP1nG a răspuns:

Pai iPhone este telefonul, si iPod este un fel de mp3, mp4 dotat cu display TFT parca, toutchscreen in pare poti baga si aplicatii, pe care le descarci dupa Apple store, deci daca poti descarca aplicatii poti intra pe net, da ei zic ca este facut pentru muzica, videoclipuri, poti urmari si filmewinking. Si cel care ti-a zis acele chesti nu stie despre ce e vorba, si poti vorbi prin intermediul internetului: skype, yahoo messenger, facebok, etc.

3 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Atata timp cat are Wi-fi poti intra pe net, iar iPhone-ul este smartphone, iar iPod este smart dar fara phone happy

| ElShaarawy explică:

Asa ziceam si eu ca pot intra cu WI-FI-ul si stiu ca Iphone-ul e un smartphone.Multumesc pentru raspunsuri.

| Bella31 a răspuns:

Pe ipod-ul acesta poti face cam tot ca pe iphone da' nu iti poti baga cartela deci nu poti vorbi sau trimite mesaje, asta e singura diferenta. Poti intra pe internet ca are Wi-fi.