| maphiotul a întrebat:

Salut.
Ce program/aplicatie bună folosiți pentru inregistrarea unei convorbiri la telefoanele cu android?
Sa fie gratuita si ușor de folosit.
Am incercat cu Dex a telefonului dar nu se inregistreaza, nu stiu de ce
Mersi

Răspuns Câştigător
| NicVal74 a răspuns:

Incearca cu acest program Enable Samsung Native Call Recorder - Switch Your CSC Easy! SamFw_FRP_Tool_v3.2 si vezi https://www.youtube.com/watch?v=A9LRnRvuee4 mai multe detalii in videoclip, sper ca ti-am fost de ajutor!

| maphiotul explică (pentru NicVal74):

O sa incerc saptamana viitoare cand ma intalnesc cu cineva care poate sa ma ajute.
Ca e prea complicat tutorialul.
Mersi, revin cu reply

| NicVal74 a răspuns (pentru maphiotul):

Ok astept sa-mi scrii, totusi daca ai incerca sa te concetrezi mai mult e usor asa mi s-a parut si mie la inceput si am reusit singur! oricum mult succes!

| maphiotul explică (pentru NicVal74):

Ai facut la telefonul tau, functioneaza?
Daca da, nu are nici un neajuns sa zic asa?
Gen sa nu mai functioneze caller id sau altele

| NicVal74 a răspuns (pentru maphiotul):

Am facut la un s22 ultra, am conectat telefonul la pc, l-am restartat, am deschis aplicatia si am facut pasii din videoclip, faza este ca schimbi CSC-ul tlf-ului din Romania cu unul de ucraina si se rezolva pb., aparand in apeluri la setari chestia cu inregistrari apeluri!

| maphiotul explică (pentru NicVal74):

Am inteles, ca m-am uitat la tutorial.
Dar nu sunt chestii care sa nu functioneze daca faci treaba asta?
Caller id sau aplicatia băncii sau altceva

| NicVal74 a răspuns (pentru maphiotul):

Nu stiu cat iti sunt eu de incredere,dar iti spun sincer ca nu se va face nici o schimbare la nici o setare si eu am bt pay pe tlf,am si browsere cu conturi cu parole salvate, nu s-a schimbat nimic sincer iti zic, ti-am zis se schimba doar CSC-ul ca sa se poata da drumul l-a setarea cu inregistrare, gandeste-te ca e logic, setarea acum exista doar ca e blocata de zona europeana ca intra in intimitatea omului, dar astia au gasit o portita sa deblocheze aceasta necesitate de inregistrare prin acest program! fii linistit totul e conform cum ti-am zis nu se schimba nimic si nu afecteaza nici o setare! spor la treaba!

| maphiotul explică (pentru NicVal74):

Ok.mersi
Revin

| maphiotul explică (pentru NicVal74):

Si cand suni pe cineva nu-i apare numar de ukraina sau ceva?
Apare numarul tau?

| NicVal74 a răspuns (pentru maphiotul):

Totul se comporta normal

15 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Din pacate, din cauza legilor UE, nu mai exista soft care poate inregistra partenerul de discutie. Am incercat circa 7 softuri. Nu functioneaza.

| maphiotul explică (pentru Salontanul):

Hmm...si eu am incercat vreo 5.
Acum mai am doua de incercat.
Daca reusesc te anunt

| Salontanul a răspuns (pentru maphiotul):

Vezi ca si telefonul are optiunea asta, sus, unde este taskbar-ul ala cu bluetooth, WiFi, etc. Incearca, dar la mine nu merge! Am o verisoara la care merge, dar nu stiu ce telefon are!

| maphiotul explică (pentru Salontanul):

Am incercat prima data cu a telefonului si nu mergesad
Intreaba te rog frumos pe verisoara ta ce telefon are exact.te rog

| doctorandus a răspuns:

Poti inregistra doar daca Google iti da permisiunea. Ceea ce in statele UE nu se mai practica. Doar daca ai un mobil destul de vechi, atunci poti folosi programe de inregistrat convorbiri.

| maphiotul explică (pentru doctorandus):

Cred ca e destul de vechi.
Imi spui care programe?happy