| anonim_4396 a întrebat:

Ce telefon a-ti alege intre iPhone 5s si Samsung Galaxy J5? specificati si de ce happy funda!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

IPhone 5

| mgtow a răspuns:

Prea badaran samsungu, IP 5s e mai elegant

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy J5 deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......z8u10q.php

Toate cele bune!

| cristimihailov a răspuns:

E doar chestie de preferinta. Amandoua au concurat la un moment dat pe piata in mod direct.

Cu ambele iti faci treaba. Ambele sunt la fel de vechi. Tine de tine daca preferi sa ai sistem os sau android.

E chiar chestie de feeling. Oricum diferenta intre camere, etc. O s imti mai putin.

Singurul avantaj care pentru unele persoane chiar este, este acela ca s5 sta sub apa. Al doilea avantaj ar fi ca poti sa schimbi cardul de memorie, ceea ce nu e cazul la iphone.

Dar... daca poti sa traiesti cu astea, restul nu prea te intereseaza. Repet, tine de preferinte personale. S5 este paleta de ping pong in comparatie cu iphone 5s...

| wolder a răspuns:

IPhone forever. mult mai calitativ, samsungul da multe rateuri. oricum ios e mai bun decat android

| Anonimuserr a răspuns:

Recomand Samsung Galaxy J5 e mult mai bun ca specificații. Dar și Iphone-ul e bun rulează bine IoS-ul și procesorul.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5685&idPhone2=7184
Dar dacă vrei un telefon customizabil alege Samsung.

| FlorinCiokan a răspuns:

Galaxy J5 e un telefon slab.
Cu o memorie si un procesor slab.
Are o camera mai buna ca pe iPhone dar nu il cumperi in loc de camera foto.
Are doar 1.5 GB Ram. Eu am un LG G G Flex cu 3GB Ram(dublu) si cu un procesor dublu ca performanta si inca mai am lag cateodata. Pe J5 ai lag la greu.
Deci alege iPhone 5s
E mai performant. duce jocurile mult mai bine ca J5. Are senzor de amprenta si un Design mult mai elegant.
Si in Plus e Apple nu isi pierde valoarea ca Samsung. daca vrei sa il revinzi peste 1-2 ani poate pierzi din valoare 10-15 % daca vrei sa vinzi un Samsung pierzi 50 % Din valoarea lui.