| Ovidiuu_Ovidiuu_1995 a întrebat:

Ce telefon imi sugerati sa iau tinand cont ca pretul este cam la fel... Iphone 6 16gb sau Iphone SE tot de 16gb? Multumesc. ^FUNDA^

Răspuns Câştigător
| BogDBF a răspuns:

Eu am si recomand Iphone 6. E clar mai bun decat 6 se. Facand abstractie de performante care in general la iphone sunt irelevante cand vin vorba de comparatia intre modelele de aproximativ aceeasi generatie, display-ul e mai mare la 6 si designul e mult mai reusit. Decat sa ti iei iphone se si sa platesti cat pentru in iphone 6, mai bine iti cumperi un iphone 5s si macar scutesti niste bani.

2 răspunsuri:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Iphone 6se.

| florinflorescu a răspuns:

Salut, Iphone 6SE evident. Pentru ca are cip A9 fata de A8, iar camera de 12MP fata de 8MP. Iar ca dimensiune este mai subtire un pic, iar lungimea este mai mica un pica fata de Iphone 6, mie mi se pare mult mai ok cu aceste dimensiuni, plus ca este un pic mai usor. Daca il cumperi iti doresc sa te tine cat mai mult, sa ai grija la display doar. Succes.