| Liviu321 a întrebat:

Ce telefon recomandati la un buget de 1500-1700 lei (nou sau la mana a doua, nu conteaza).

14 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu aș lua S9, chiar dacă e o generație mai veche, e pe la 1400 lei.

| 28cosmin a răspuns (pentru Frank51):

Sincer eu mi-aș lua un S9 dar la mână întâi (nou) nu la mâna a II a, deoarece la mână a doua poți verifica telefonul când îl iei pe loc dar nu poți verifica telefonul ca într-un service autorizat Samsung să vezi dacă are ceva sau nu. Eu nu aș alege mâna a II a. Acum fiecare când își ia un produs la mâna a II a își asumă!

| Frank51 a răspuns (pentru 28cosmin):

Am luat S9 la mana a2a din septembrie, merge impecabil. Nu am avut nici-o problema cu el, l-am luat cu aproape 14. Nou costa mult inca si acum, 3000 de lei mi se pare mult.

| 28cosmin a răspuns (pentru Frank51):

Bravo, eu doar mi-am exprimat o părere, deși am menționat că fiecare își asumă respectiva alegere făcută.

| Liviu321 explică (pentru 28cosmin):

Actualul meu telefon, Samsung s7 Edge este la mana a doua.am dat pe el 1500 lei, acum aproximativ 2 ani. Inainte am avut un Iphone 4s, tot la mana a doua pe care l-am tinut in jur de 2 ani. Nu am avut nicio problema cu ele, chiar la Samsung am avut si garantie, l-am luat de la un tip foarte ok. La mana a doua poti lua lucruri si din Amanet unde sunt cat de cat mai ok, daca nu vrei sa iei direct de pe net. Am avut si un telefon nou, un Gygabayte.500 lei aruncati pe fereastra. Vreau sa il schimb pe actualul telefon deoarece nu prea mai sunt multumit de calitatea pozelor. Nu ca as fi eu vreun fotograf care caut ceva mai bun. Cineva imi recomandase Xiaomi mi 9 pro...interesant, pacat ca nu are mufa jack. De nou e vreo 1700 lei. Sincer, eu si daca as avea fooarte multi bani nu as da mai mult de 2500 lei pe un telefon nou, efectiv nu merita acei bani. Iar S9 e sub mi 9 pro iar la pret e cu vreo 50% mai mare. Mai am si varianta Note 10, tot Xiaomi dar e un pic cam mare si nu e foarte bun la procesor, in schimb la poze e tanc dar si Huawei p30 pro. Astept sugestii, nu ma grabesc...o sa iau telefonul prin martie, fiind cadou de ziua mea. Pana atunci vor mai aparea alte telefoane si trag speranta ca la actualele modele vor scade pretul.

| Furnicuta000 a răspuns:

A70
Il are o prietena si m-am uitat si eu putin pe el. Singurul inconvenient e ca e un pic cam mare dar nu cred ca te va deranja prea mult

| 28cosmin a răspuns (pentru Furnicuta000):

Nu îl va deranja așa mult deoarece are sistemul de operare Android 9 ce are interfața OneUI 1.0 ce te ajută să umbli și cu o mână, eu mă descurc foarte bine pe el, iar în aprilie va primi și Android 10 cu interfața OneUI 2.0. Acum fiecare cum se descurcă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Huawei P Smart 2019 din februarie 2019 și nu mi-a făcut probleme. În locul tău as merge pe Huawei Nova 5T.

| Liviu321 explică:

Si daca nu sunt prea nesimtit, si altceva in afara de Samsung si Iphone. happy

| xeum a răspuns:

Note 8/9

| 28cosmin a răspuns:

Salut.
Eu îți recomand Samsung Galaxy A70, îl folosesc deja de vreo 3-4 luni, iar eu sunt foarte mulțumit. Eu l-am găsit la eMag acum la prețul de 1, 698 Lei, telefonul se încadrează fix în maximum menționat de tine ca și buget.
Uite linkul: https://www.emag.ro/......DQTCH1BBM/

Sper că ți-am fost de folos cu acest răspuns.

| IonutPetre12 a răspuns (pentru 28cosmin):

Si eu tot la A70 ma gandeam.

| 28cosmin a răspuns (pentru IonutPetre12):

Eu am luat telefonul de la MediaGalaxy, când l-am luat eu l-am găsit la prețul de 1, 538 lei, dar acum la Black Friday a fost la prețul de 1, 380 lei.

| AndreiBanica12 a răspuns:

Daca vrei un telefon raport calitate si pret iti recomand un Huawei p smart z 2019