| Djsfjsgud a întrebat:

Salut ce telefon sa imi iau LG g4 sau Allview x4 soul

4 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Voi compara pe scurt cele 2 telefoane:

PERFORMANȚĂ: Aparent, Allview x4 Soul este mai performant şi cred că va merge mai rapid şi datorită rezoluției mai mici a ecranului. Pe LG G4 sunt multe jocuri care sacadează pentru că are rezoluția 2K şi un GPU conceput pentru FullHD. X4 Soul are mai multă memorie RAM. Eu aş alege Allview aici.

ECRAN: Cu siguranță ecranul lui LG G4 este mai bun fiindcă are rezoluția 2K, iar Allview X4 Soul e doar FullHD. Totuşi, ecranul lui X4 Soul pare să fie realizat pe o tehnologie mai nouă. Aici aş alege LG.

BATERIE: Din cauza rezoluției mari a ecranului, LG G4 consumă foarte multă energie. Totuşi, G4 are Fast Charging şi se va încărca în maxim 1h şi 30m. Bateria lui Allview X4 Soul ține semnificativ mai mult, dar se încarcă mai încet. Aleg Allview.

CAMERA: LG G4 face poze mai clare fiindcă are mai mulți megapixeli şi, cel mai important, are stabilizare optică a imaginii (OIS). Allview X4 Soul are, în schimb, o cameră duală, care oferă mai multe avantaje (zoom de exemplu sau efect Bokeh). Aleg LG datorită OIS.

FEATURES: LG are propria interfață şi propriile features. Allview de asemenea. Aici trebuie să alegi tu. X4 Soul mai are scanner de amprente.

Dacă ar exista doar acestea 2 pe piață, ți-aş recomanda Allview X4 Soul. Este mai nou şi puțin mai performant. Dar, dacă te interesează calitatea pozelor şi filmărilor, atunci alege LG G4.

| OnePiece a răspuns:

X4 Soul, dar Style nu ala normal.

| Prumarius a răspuns:

Lg

| snksnipes a răspuns:

Eu consider Lg-ul mai bun. Dar este decizia ta
Baftă!