| Deji_Emanuel-Andrei_2001 a întrebat:

Salut, cine ma poate ajuta cu un cod pin pentru o cartela Vodafone (am pierdut cartonasul ala cu codul pin si cu puk) nu merge nici 0000 si nici 1234, cine imi poate spune alte coduri pin?

Răspuns Câştigător
| CiobotaruValentin a răspuns:

Salut.Îţi recomand să introduci coduri pin până ţi se solicită cod PUK, atunci poţi să apelezi de pe alt număr serviciul cu clienţi *222 şi să îţi spui problema, iar acolo te vor ajuta cu recuperarea codului PUK.Îţi spun din propria experienţă! Doar aşa se poate rezolva problema ta, dacă nu mai găseşti nici codul PIN nici cartela unde erau inscripţionate.
O zi bună şi sper că te-a ajutat răspunsul meu!

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cine imi poate spune alte coduri pin"

TOATE codurile PIN dacă le primești, ți le dau cu plăcere: sunt cuprinse intre 0000 și 9999 deci sunt vreo zece mii de combinații

| DanielsGotSpeish a răspuns (pentru sierra1):

Mult peste 10k laughing

| cristi202 a răspuns (pentru sierra1):

Daca ii ia trei secunde pentru a testa un cod pin, cele 10000 ar trebui sa le termine in vreo 8-9 ore. Sau o zi intreaga de dimineata pana seara, cu pauze. happy

| sierra1 a răspuns (pentru cristi202):

Bravo!
sau după al 3-lea pin greșit, cartela s-a blocat și nu-l mai apucă seara

| sierra1 a răspuns:

Ia mai socotește (eventual pe degete)

| Fatamuntilor a răspuns:

Mai bine mergi la ei.Din cate stiu eu, combinatiile sunt limitate pe cartela, ti se blocheaza daca depasesti.

| cristi202 a răspuns:

Suna de pe alt telefon la cei de la Vodafone, sau mergi intr-un magazin al lor, si cere-le codul PUK pentru numarul tau de telefon, si in doua minute il vei avea.