| java12345678901211144133ytrytu78909876545 a întrebat:

Salut, cineva din reteaua digi sau care se pricepe? Vreau sa aflu : daca imi portez numarul la cei de la digi, o sa-mi arate ca pot cumpara telefonul respectiv in rate? Sau cum fac sa-l cumpar in rate?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci un abonament la Digi, alegi telefonul, platesti avansul stabilit pentru el, iar restul ramas il platesti in 12 sau 24 rate, in functie de contract. Nu trebuie sa platesti vreun comision sau dobanda.

| Wr3nch a răspuns:

Cel mai simlpu e sa mergi direct la un magazin Digi si sa vorbesti cu ei.

| CristianXP25 a răspuns:

Da, eu mi-am portat nr de Telekom la Digi, am primit o reducere de 6 luni. pentru portare.
Si le precizezi ca ai si vrea un telefon