| gerila a întrebat:

Cineva vrea sa-mi dea un calculator la schimb pe un iphone 4s si nu stiu cat e de bun ca nu ma prea pricep:

Deci configuratia e asta : procesor pentium dual core 630, 2.7 ghz
6GB DDR3 1333
HDD 1TB 2 de 500
placa video geforce gtx550 ti 1gb ddr5
dvd rw

se merita?

3 răspunsuri:
| Birlik65 a răspuns:

Eu zic ca da...

| AditaaF a răspuns:

Da.Se merita.

| hypentakill a răspuns:

Da, dar ar trebui dacă vrei să-l foloseşti la jocuri să-ţi schimbi procesorul deoarece are posibilitatea să ruleze doar 53 % din jocurile lansate în ultimile 12 luni iar GFX-ul poate merge la 83 % din jocurile lansate în ultimile 12 luni iar RAM-ul 97%. Luând în calcul că dai un iPhone pentru asta eu zic că merită.