| CristianoRonaldo10 a întrebat:

Am gasit niste wishlist-uri pe pcgarage.ro si as vrea sa stiu care-si merita banii dintre urmatoarele 3 configuratii si care este mai bun pentru gaming.
1:Memorie >- Kingston value ram 4gb ddr3 1333 mhz cl9
Placa video >- Sapphire Radeon HD7750 1 gb ddr5 128 bit
Procesor >- Intel celeron dual core g550 2.6 ghz
2: Memorie >- Sycron 4 gb ddr3 1333 mhz cl9
Placa video >- Msi geforce gt 630 2 gb ddr3 128 bit
Procesor >- amd phenom 2 x4 945 3.00 ghz skt am3
3:Memorie >- Kingstom hyperx blu 4 gb ddr3 1600 mhz cl9 1.65 v
Placa video >- Gainward geforce gt 630 1gb ddr5 128 bit
Procesor >- AMD athlon 2 x4 641 2.8 chz

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Asa iti recomand eu in 1.400 lei
dual core bun, duce jocuriile chiar si cu pretentii
placa de baza ok
4 gb ram (pe viitor mai adaugi inca 4 gb, sau 8)
hdd 500gb rapid
placa video buna, jocuriile din 2009 le duce la ultra pe full hd, cele mai noi tot pe ultra pe la 1366x768
sursa de calitate
Carcasa buna, incapatoare si poti face un wm bun
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/625784/
Cu acest voucher R82ZMJCN iesi in 1.399 ron, la FIX :D

8 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Cea dea 3 optiune o recomand happy e foarte buna pentru gaming!

| Me2 a răspuns:

Prima configuratie, are o placa video mai performanta, ce buget ai si la ce rezolutie te joci? sa-ti recomand eu un sistem

| CristianoRonaldo10 explică (pentru Me2):

Am un monitor mic si jocurile din 2007-08 le joc la rezolutii mai mici cum ar fi 800x600, iar pe cele mai vechi la joc la o rezolutie putin mai mare.
Am un buget de 1400 lei.

| Me2 a răspuns (pentru CristianoRonaldo10):

Asa iti recomand eu in 1.400 lei
dual core bun, duce jocuriile chiar si cu pretentii
placa de baza ok
4 gb ram (pe viitor mai adaugi inca 4 gb, sau 8)
hdd 500gb rapid
placa video buna, jocuriile din 2009 le duce la ultra pe full hd, cele mai noi tot pe ultra pe la 1366x768
sursa de calitate
Carcasa buna, incapatoare si poti face un wm bun
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/625784/
Cu acest voucher R82ZMJCN iesi in 1.399 ron, la FIX :D

| Generalul a răspuns:

As merge pe ultima varianta, frecvente mai bune atat pentru memorie cat si pentru placa video. Oricum, cred ca e si o diferenta de bani, iar pentru gaming, poti juca orice titlu pe orice dintre configuratii. Nu prea imi plac procesoarele, poate poti sa pui tu ceva mai bun (i5, i7) si sa cumperi doar restul?

| CristianoRonaldo10 explică (pentru Generalul):

Care dintre urmatoarele jocuri merg (ma refer la prima si ultima configuratie):
Fifa 12/13
Pes 12/13
Gta 4
Gta 5
Nfs Hot pursuit, the run shift 2
Scania truck driver simulator
3d instructor drive 2012

| Generalul a răspuns (pentru CristianoRonaldo10):

De mers merg toate, acum depinde probabil daca le joci cu setarile la maxim o sa vezi diferente intre sisteme. Problema nu e cu jocurile de acum, ci cu cele care vor aparea in 2-3 ani tongue

| CristianoRonaldo10 explică (pentru Generalul):

Dar pe celelalte 2 configuratii nu merg jocurile pe care le-am scris si mai sus?

| MartaGabriel a răspuns:

Daca cumperi piese de la pcgarage foloseste voucherul asta 7VL2WRI4 pentru a avea o reducere.