| Cristinel1994 a întrebat:

Salut cum pot deosebi o carcasa de Nokia 6300 originala de cea chinezeasca pe amandoua scrie Nokia si sunt identice da stiu ca cea originala tine mai mult

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Cea Chinezeasca are finisajele de o calitate mai slaba, e evident, uita-te atent, poti vedea eventual niste stersaturi sau ceva care sa iti indice ca e fake-ul.

1 răspuns:
| VIPer18 a răspuns:

Poi carcasa din china nu are logo-ul (NOKIA) is inchise de culoare, odata ce dai cu unghia se zgarie si se rup rapid.