| 524fhxj a întrebat:

Daca imi dau disparut telefonul la abonament si primesc unul nou si de fapt pastrez si vechiu telefon mi-l blocheaza sau poate fi folosit in continuare? Dau funda

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce ți ar da unul nou? Ai asigurare pentru furt? Știi ca e o infracțiune sa înșeli asigurătorul?

| anonimg a răspuns:

Dacă la abonament nu ai plătit taxă suplimentară pentru furt, pierdere, vei plăti pentru el în continuare -fie că îl păstrezi sau chiar îl vei pierde.
Dar dacă plătești la el taxă suplimentară pentru furt, pierdere sau distrugere, atunci asiguratorul (vânzătorul) va face investigații amănunțite și poate să descopere telefonul după imei, chiar dacă vei introduce în el o altă cartelă cu un alt număr.
Vânzătorul și-a luat toate măsurile pentru orice situație pentru ca să nu iasă în pagubă.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

3-5 ani de detentie pentru fals si inselaciune. succes. laughing laughing laughing

| Bogdan70001 a răspuns:

Dar tu chiar crezi ca esti singurul de pe pamant cu ideea asta.In primul rand este o idee patetica si singurul loc unde vei ajungte cu gandirea asta va fi in puscarie in al 2-lea rand tu chiar crezi ca ei sunt atat de prosti? IN NICIUN CAZ nu-ti vor da ei tie telefon nou ca nu sti tu sa ai grija de el in cel mai rau caz pentru tine se vor ocupa sa gaseasca locatia dispozitivului si daca se dovedeste a fii la tine acasa ai dat de mari probleme

| Lucian2473 a răspuns:

Ti-l blocheaza dar contra cost la un nene destept il rezolvi. In schimb, al doilea telefon il vei plati.

| Anonimulllllllll a răspuns:

Pe ei nu ii intereseaza daca ti-ai pierdut sau nu telefonul.L-ai pierdut, il platesti pana se termina taxa.Eu am pierdut un S7 Edge vara trecuta si mama inca plateste la el.Nu poti dovedi ca l-ai pierdut.