| Lumia350 a întrebat:

Salut,dacă schimb placa de bază de la iphone 5s pe SE o să funcționeze?

8 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Evident ca NU
MAI MULT
nu le poti ansambla fizic, si au si connectorii in alte parti

| Lumia350 explică (pentru Bizon95):

Da bateria și ecranul sunt conpatibile?

| Lumia350 explică (pentru Bizon95):

Dar bateria sau ecranul merg de la unul la altul?

| Bizon95 a răspuns (pentru Lumia350):

Du-te la un boutique GSM si intreaba
MA INDOIESC ca merge orice de la un model de iPhone la altul, cu singura exceptie iPhone 4 vs 4S pe care le puteai confunda si a caror unica diferenta reala era ca 4S avea 2 core si mai multa memorie

iar oricum, o sa iti treaca dorinta de a salva un banut folosind piese de schimb de la un alt iPhone cand o sa auzi ce preturi de manopera sunt (fiecare iPhone are nevoie de o scula speciala ca sa poata fi desfacut, de ex. iPhone 4 avea nevoie de o surubelnita in stea cu 5 colturi)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce întrebare pui aici, e ca și cum mi-aș dori eu sa pun pe al meu Huawei ecran de Samsung s10. Oare e posibil asa ceva? Haha... Ce gluma bună. Sigur e pe bune întrebarea?

| Benyamin173 a răspuns:

Mai bine iti iei alt telefon, nu merita si daca il repari este riscul ca sa se detecteze iar.

| GrosuStefan67 a răspuns:

Nu functioneaza. Placa de baza pentru iPhone 5s este diferita fata de placa unui iPhone SE.

| Lumia350 explică (pentru GrosuStefan67):

Dar bateria si ecranul sunt compatibile?