| Marta_Traian_1994 a întrebat:

Salut, de cateva zile nu mi se mai conecteaza messengerul fb cand folosesc datele mobile ( prin WIfi merge ).As dori ce setari se pot face sa mearga si prin datele mobile.Multumesc

2 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

Normal nu ar trebui sa conteze daca esti pe wi-fi sau pe netu de pe sim. Daca nu merge de pe sim, inseamna ca telefonul nu primeste netul atunci cand activezi "datele mobile"..incerca sa faci din nou setarile pentru net: Setari retea mobila-> Numele punctelor de acces.si acolo trebuie sa ai selectat serverul celor de la reteaua in care esti, de exemplu la mine e: live.vodafone.com. Daca nu ai nimic selectat acolo, suna la relatii cu publicul si roaga-i sa te indrume in legatura cu setarile de net pentru telefonul pe care il ai. Succeswinking

| Marta_Traian_1994 explică (pentru AtomiX):

Mi-a gasit RO ORANGE, dar tot nu merge...