| Victor01750 a întrebat:

Salut,
De curand mi-am cumparat un HTC Desire C si ca orce utilizator de smartphone am zis sa-mi instalez si eu un joc, asa ca mi-am instalat fifa12apk(sizee 1.5GB) dar problema e ca ruleaza greu si sunetul cu intrerupere, grafica e ok si nu stiu care e problema, ca si sistem de operare are ICS 4.0, procesor 600Mhz, poate ma ajuta si pe mine cu problema de mai sus.
va multumesc,

2 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Salut problema cu acel telefon este ca e foarte incet datorita procesorului de mica frecventa 600mhz nu e tocmai bun pentru jocuri, incearca fifa 10 sau 11 poate o sa iti mearga mai ok.Nu prea ai ce sa ii faci decat overclock dar e mai complicat si nu se merita ca ti-l poti strica si nici nu prea da randament.

| adrianbestboy98 a răspuns:

E de vina procesorul pentru ca e prea mic