| Flaffirabbit a întrebat:

Salut.
De ziua mea voi primi un telefon nou dar tata a zis sa imi aleg eu unul.Am ajuns la 2 optiuni:)) Imi puteti spune cam care credeti voi ca merita mai mult? Multumesc anticipat :D
P.s. nu judecati dupa numele firmei.Caracteristicile conteaza.
1. https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/huawei-ascend-g30 0 Huawei Ascend G300

2. https://www.vodafone.ro/shop/telefoane/samsung-galaxy-fa me
Samsung Galaxy Fame

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna!
Nu numai ca Huawei Ascend G300 este mai bun din toate punctele de vedere, dar este si cu 30Euro mai ieftin!
Fara nicio indoiala, G300! L-a luat o colega acum 1 saptamana, si mi se pare destul de bun!
Adica..de ce sa iti iei un Samsung mai scump, cu ecran mai mic, rezolutie mai mica, ecran mai prost, etc. etc. etc.

Avantaje Fame:
Greutate (120g vs 140g)
Dimensiuni
Camera Frontala (360p vs ----)
OS (4. 1JellyBean vs 4. 0ICS)

Avantaje G300:
Subtire (10.6mm vs 11.6mm)
Tip Ecran (IPS LCD vs TFT)
Ecran (4" vs 3.5'')
Rezolutie (233PPi vs 165PPi)
Ecran (16M culori vs 256K culori)
Baterie

Deci..marele avantaj al Fameului - OS; al G300 - ecranul

daca avea Fame rezolutia mai mare, alegeam acela - pentru ca na..totusi, samsung.as avea mai multa incredere in telefon!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

2 răspunsuri:
| TreiSurori a răspuns:

2.

| PandaGirl98 a răspuns:

Pe primul il are o colega de-a mea si pare misto, dar si l-a luat abia ieri, asa ca nu stiu sa-ti zic si cum merge...