| anonim11xx a întrebat:

Salut ...deci am un telefon Samsung galaxy yong 2 si m-am asezat pe il,...mi s-a albit jumate din ecran, ce piesa s-a stricat? si cam cat ar costa o reparatie? dau funda

7 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Ecranul cred că trebuei schimbat du-l la service dacă mai e în garanţie. Deşi nu e obligaţia celui de la service să ţi-l repare din greşeala ta. La service nu costă nimic. Legat de un service autorizat pe lângă garanţie, depinde din ce zonă eşti a României, service-uri sunt în general în municipii şi reşedinte de judeţ.

Uite aici http://gsmit.ro/servicii/
http://www.servicetelefoanegsm.ro/service-reparatii-samsung/

Preţul îl stabilesc cei de la service după ce le explici ce s-a întamplat. În generla dacă nu reuşesc să ţi-l repare nu îţi percep bani.

Scrie-le mesaj aici şi spune-le problema şi îţi vor răspunde şi îţi vor spune şi preţul. http://www.mobitel.ro/service-samsung/

| Crainstorm20 a răspuns:

Salut
L-ai turtit :-)
Cred ca s-a distrus display-ul?
Cum e telefonul? Indoit sau e drept?
Dar mai functioneaza touch-ul pe partea alba? :-)
Spune-mi si te ajut! Cu un raspuns! :-)

| anonim11xx explică (pentru Crainstorm20):

E drept, touch-ul nu are nimic, merge la fel ca inainte

| Anonimuserr a răspuns (pentru anonim11xx):

Vezi linkurile mele de mai sus. Dacă merge ca înainte e ok atunci.

| Crainstorm20 a răspuns:

Inseamna c-ai diatrus ecranul. Trebuie schimbat. Stiu ca el costa
70lei sau mai mult :/
Deasemenea garantia nu maimerge! A fost vina ta ca s-a distrus!
Oricum, nu e asa mare paguba. Daca nu mai mergea deloc trebuia sa cumperi altu nou XD sau sa-l repari XD

| anonim11xx explică (pentru Crainstorm20):

Sticla e foarte ok, e drept, toch-ul merge perfect, mot sa ma si joc pe el laughing, deci doar display-ul s-a dus?

| Crainstorm20 a răspuns:

Atunci asta e... oricum te va costa cum am spus peste 500 lei sau 700! :-) Data viitoare sa ai grija :-)