| maryeunice13 a întrebat:

Salut happy Deci de o saptamana mi-am luat Orange Reyo si chiar nu l-am scapat deloc si azi l-am pus jos frumos dupa vreo ora cand l-am ridicat avea ecranul spart asa pe diagonala foarte frumos ( nu a mai umblat nimeni cu el). Am abonament Cangur 15 si nu stiti daca il duc inapoi o sa il schimbe sau o sa-l repare? Cat ar costa sa-mi schimb ecranul? Multumesc

4 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a trimite telefonul in Service te rog sa mergi la cel mai apropiat magazin Orange cu telefonul, certificatul de garantie si factura. Pe certificatul de garantie se mentioneaza conditiile in care beneficiezi de garantie. Daca telefonul a suferit un soc mecanic e posibil sa nu mai beneficieze de aceasta.

Cu prietenie,
Orange Helper

| maryeunice13 explică (pentru OrangeHelper):

Da, am citit certificatul de garantie si totusi cum s-a spart pare ca l-am spart eu. cum pot dovedi ca nu l-am spart eu? nu pot.

| slayer09 a răspuns:

Locul unde l-ai pus era cumva mai rece, racoare? ma gandesc ca poate te-ai jucat pe el inainte s-a incins, apoi cand tu l-ai pus jos la racoare sa se fi crapat touch screenul, si daca e asa...inseamna ca telefonul e de o calitate naspa big grin

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Salut!
Daca ai abonament cu sigurata e in garantie deci te sfatuiesc sa te duci cu el la compania de unde ai cumparat telefonul cu siguranta iti va schimba displeiul. Toata operatiunea dureaza in jur de 10 zile, cred ca te poti lipsi de el. Si eu am avut probleme cu telefonul meu, s-a stricat difuzorul si mi-au spus ca daca nu-l pot repara mi-l vor schimba.
Succes!winking