| ledtronics a întrebat:

Detin un HUAWEI U1000 si nu-l pot debloca de pe DIGI.MOBIL.Mai demult,am fost abonat la RCS-RDS, si am primit 2 telefoane.Si primul era HUAWEI U1000, dar am avut momente cand ba nu canta si nu se auzea in microfon, ba ca el nu prinde semnal.Si m-am enervat si m-am dus la RCS-RDS si am "reziliat" contractul cu ei.Bine inteles ca am dat ambele telefoane,dar,am primit inca un HUAWEI U1000, dar am aflat ca e blocat in enervantul DIGI-MOBIL. Apoi, am incercat tot felul de prostii de deblocat.Ma tot chinui cu un DC-unlocker, dar imi da mesajul urmator:
Detecting phone :

selection :
manufacturer - Huawei phones
model - Auto detect

Found Phone : U1000s
Model : Huawei U1000/U1000s
IMEI : 352419020245458
Firmware : APP-U1000V100R001ESPC35B109-SEC

Apoi,daca ma duc la UNLOCKING,apoi apas Unlock,imi intra in download boot, imi zice alt mesaj cu o alta eroare:

Unlocking, please wait...

Preparing Boot Download mode... OK

unlock failed!

(error code 21)

AJUTATI-MA!

2 răspunsuri:
| denyemy a răspuns:

Cauta v4mpire unlocker
vezi pe youtube ce e de facut cu el
cu aplicatia asta am decodat 3 telefoane digi, si merge testat, nu resofteaza nu face nimic nasol, doar ridica restrictiile. Dupa deblocare, merge struna pe cosmote big grin

| ledtronics explică (pentru denyemy):

Salut.Nu il pot descarca.imi poti trimite un link sau ceva sa il pot lua?
Dar metoda cum este? Prin test-point sau usb direct? Mie imi trebuie ceva sa il decodez de pe usb.Multumesc