| Addy13p a întrebat:

Salut, dețin un Huawei Y7 2019 cu 32GB memorie și am rămas cu 1GB liber, nu înțeleg ce îmi mănâncă atâta memorie, deoarece nu am atâtea aplicații încât să ocupe atâta memorie, iar datele cache le șterg deseori cu cleaner master sau alta aplicație.
Ajutor!

2 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Settings/storage
si acolo iti spune ce tip de chestie (aplicatii, poze, video, muzica, etc.) iti mananca memorie
daca cel mai mult apare la aplicatii atunci te duci in settings apps si apoi dai sortare dupa dimensiune (size) si vezi care e vinovata

| Qqasar a răspuns:

Pai ar fi și actualizările ce îți ocupa puțin cu puțin memoria. Fotografiile și pozele ar fi răspunsul, mai ales cele de pe whatssap. Fundita?