| GaNeA001 a întrebat:

Dupa multe incercari de aflare a modelulului (ma jucam cu varamiu) mi-a aparut chestia cu contul google. L-am introdus si nu a mers. (pe pc merge).
Cum as putea rezolva?
P.S.: Telefon: HTC Explorer.

SUPER FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa iti resetezi telefonul pentru ca alta metoda nu exista. O sa iti spun cum sa faci :1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Home (cel de unde deschizi si inchizi telefonul) si butonul de volum jos(adica de unde dai volum mai incet, nu de unde dai mai tare). Pe amandoua le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat! Ti-am explicat babeste pentru ca am crezut ca poate nu ai sa intelegi daca iti spun in termenii de baza! Funda?

3 răspunsuri:
| TheBlisterExists a răspuns:

Introduci contul de Gmail cu care a fost sincronizat telefonul si parola.
O sa primesti un email sau ti se va debloca pe loc.
In cel mai rau caz trebuie doar sa astepti pentru ca se deblocheaza singur dupa o perioada. (poate dura minute sau ore.)

| TheBlisterExists a răspuns:

Trebuie sa te loghezi de pe telefon cu contul de Gmail care a fost introdus pe telefon.
O sa primesti un email sau se va debloca pe loc.
In cel mai rau caz va trebui sa astepti sa se deblocheze singur (poate dura minute sau ore.)

| LILIIASMY a răspuns:

Si eu am HTC (8s) sper ca link-ul sa te ajute :
http://smartphones.wonderhowto.com/......d7-417359/