| Flavius_Andrei_1996 a întrebat:

Salut. Dupa voi asa, ce ati prefera in materie de smartphone. Xiaomi 14 sau cunoscutele marci Samsung sau Apple? Eu unul doresc sa imi iau un Xiaomi 14 si sunt curios daca sunt oameni pe aici care detin acest telefon sa imi zica o parere sau daca merita. Imi place faptul ca este micut si incape usor in buzunar la pantaloni. Multumesc

Răspuns Câştigător
| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru Hyperion7):

Este canalul tau? Sunt bune explicatiile. M.am uitat la tot video complet

| Hyperion7 a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Nu este canalul meu, dar mă gândeam că poate te ajuta materialul

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru Hyperion7):

Chiar m.a ajutat. O sa ma mai gandesc. Multumesc

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru Hyperion7):

Salut. Sunt putin nelamurit. Daca cumpar s24 plus de pe quickmobile am semnal la el in Romania? Precizez ca sunt pe Orange. Am vazut ca pe quickmobile se vinde versiunea cu snapdragon. Daca am semnal si daca va primii update la soft timp de 7 ani cat spune Samsung. Multumesc.
https://www.quickmobile.ro/......-ram-80625

| Hyperion7 a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Salut!
Vei avea semnal! Înainte telefoanele din alte regiuni nu suportau benzile din Europa pentru că nu erau făcute pentru Europa.
Acum nu mai exista problema asta sau nu prea mai exista(unele Google Pixel o mai au), dar când vine vorba de Samsung, telefoanele sunt optimizate și nu au probleme cu benzile.
Cat despre update-uri, da, ar trebui sa le primești.

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru Hyperion7):

Ok multumesc. Am terminat cu intrebarile si m.am decis dupa ce am umplut tableta de cautari legate de telefoane laughing)). Imi iau Samsung s24 plus. Nu imi trebuie mai mult. Are bateria buna si primeste si multi ani de actualizari. O zi faina tuturor.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si xiaomi stie sa faca telefoane, pe langa asta face cele mai bune DVR-uri raport pret-calitate din lume si nu e lucru putin
In materie de telefoane eu as opta pentru modelele S de la Samsung, nu zic nimic de rau de iphone doar ca pe mine nu m-au prins in plasa lor, fan boy sau nu Samsung dar imi place si pe asta merg
stima

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru Simpatic):

Am avut si iphone 7 plus mai demult, am avut si telefoane de la Samsung si in prezent am s20 FE, dar eu cautam ceva care sa tina bateria destul de mult si sa fie un telefon totusi decent, nu orice ragalie?

| Simpatic a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Am avut pana in prezent doar S-uri de la Samsung luate de noi, nu am avut probleme cu bateria, daca totusi vrei telefoane la care baterie sa aiba mare autonomie cauta telefoane de genul celor cu autonomie mare am vazut unele cu 20.000 mHA, nu au mare performanta dar cel putin au autonomie imensa!

| georgeul1337 a răspuns:

Recomand sa-ti iei un telefon de la Apple sau Samsung. La Samsung primesti o performanta buna, o baterie buna si o calitate a camerei OK. Problema la Samsung este ca cu timpul performanta va scadea, dupa 1-2 ani de utilizare se va putea observa cum perfomanta a scazut.
La Apple primesti o performanta buna, o calitate a camerei buna si o baterie OK. Performanta si camera la iPhone va ramane la fel de buna, bateria va deveni mai slabuta dar asta in timp. De asemena, te vei obisnui cu bateria iPhone-ului. Eu am iPhone 14 Pro Max Gold 1TB din octombrie 2022 si pana in prezent sunt foarte multumit de telefon, este ca nou!
Cat despre Xiaomi 14, este un telefon ok dar isi va scadea performanta destul de repede, dupa 6-7 luni nu va mai fi atat de bun.

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru georgeul1337):

IPhone 15 pro este ok? Nu am buget mai mare sincer. Nu vreau sa cheltui o avere pe un telefon. Ma intereseaza sa tina bateria macar o zi plina. Acum am s20 FE din 2020, dar s-a dus bateria. Cateodata il incarc si de 2 ori pe zi?

| georgeul1337 a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Este bun si iPhone 15 Pro Max, singura problema as zice ca este materialul din care e facut, titanium, acesta se crapa foarte usor. Recomand sa pui o husa rezistenta pe el, dr ex. ceva de la mobilfox

| Flavius_Andrei_1996 explică (pentru georgeul1337):

De curiozitate, de unde stii ca dupa 7 luni, xiaomi isi va scadea performanta? Cunosti pe cineva care are sau a avut?
Scuze, dar este nevoie sa pun multe intrebari inainte sa ma decid?

| georgeul1337 a răspuns (pentru Flavius_Andrei_1996):

Am prietenii care au avut, la inceput erau multumiti, dar dupa un timp se plangeau ca e slab.