| viorica1983 a întrebat:

Este adevărar că dacă introduc un card sd într-un telefon se va descărca mai repede sau se va încălzi telefonul foarte repede?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cine ti-a spus tampenia asta? Cardul este un fel de adaos de memorie, pe langa cea a telefonului. Nu are nici o treaba. Zi mai bine ca freci telefonul toata ziua de ti se descarca prea repede.

| anonimg a răspuns:

Nu este adevărat. Cardul este ca o memorie extinsă.
Telefonul se poate descărca mai repede doar atunci cand pe card vei pune aplicații care le oferi posibilitatea să se conecteze singure (în mod automat) la internet sau la GPS, sau la alte funcții ale telefonului care prin folosirea lor utilizează acumulatorul.
Telefonul se poate încinge atunci când îl folosești (când îi descarci bateria) și când îl încarci. Și mai ales atunci când când îl folosești în timpul încărcării.
Dar cardul în sine nu afectează deloc telefonul. Pe memoria internă sau pe cea externă (adică pe card) aplicațiile sunt cele care descarcă bateria și/sau încălzesc aparatul.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu!