| djfreesh a întrebat:

Salut,este normal ca la un smartphone cu ecran de 4.5 inchi sa tina materia cu net pornit, si cu jocuri doar 24de ore?

Răspuns Câştigător
| DevidALex a răspuns:

Salut,cred ca vrei sa spui baterie si nu materie, pai da cam atat tine, dar asta dupa un timp, dupa ce a fost folosit.
Al meu dupa 2 ani, tine exact 24 de ore, si daca folosesc internetul non-stop si ascult muzica, tine chiar si mai putin. Folosit moderat internet + jocuri + muzica tine 24 de ore,dar repet,asta dupa ce a fost folosit o vreme.
Acum mai depinde si smartphone,desi toate ar trebui sa aiba baterie buna, fiindca ele consuma mult.
Daca ai probleme cu bateria, verifica daca nu iti raman alte aplicati deschise pe el ( Anti-virus, joucuri etc ) Daca nu iesi din aplicati in mod corespunzator, unele dintre ele raman deschise in "bara de start" ( Nu stiu cum sa ma refer la telefoane ).

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da, este normal.Succes

| hypentakill a răspuns:

Da.

| DarkSpy a răspuns:

Doar? Inca tine prea mult daca folosesti si net si jocuri in timpul asta. Cu cat il vei utiliza mai putin cu atat va tine mai mult.