| Hazardd a întrebat:

Eu locuiesc in Germania. Astazi am luat si eu o reincarcare de 15 Euro de Vodafone dintr-o benzinarie de aici. Am primit foaia cu codul, m-am dus acasa, si cand sa introduc codul imi spune ca, codul nu are lungimea corespunzatoare. Mentionez ca folosesc numar de Romania, tot de Vodafone, iar reincarcarea, tot de Vodafone si ea, este luata de aici, din Germania. O avea vreo legatura? Cand luam reincarcare pentru alte cartele, cartele nemtesti, nu intampinam problema asta la reincarcare. O avea vreo legatura numarul de telefon de Romania si codul de reincarcare luat din Germania? Nu cred ca ar avea vreo legatura, avand in vedere ca este aceeasi retea, si anume Vodafone. Dau funda celui care ma lamureste!

Răspuns Câştigător
| B3B3NI a răspuns:

In Germania reteaua Vodafone este diferita de a noastra.Iti spunea codul este prea scurt deoarece in Romania codurile difera.Sa pastrezi acel cod si când vii in Romania sa iti iei unul sa vezi ca Romania codurile sunt mai lungi.