| anonim_4396 a întrebat:

Salut, exista vreo aplicatie prin care sa blochez ecranul unui ipad sau iphone, gen sa pun pe Youtube, si sa blochez ecranul, daca apas pe display sa nu se intample nimic. Pentru bebe, sa se mai uite la desene dar sa nu iasa din aplicatie orice ar apasa. Stiu ca pentru Android este, touch lock, o am instalata, dar as vrea si pe ipad, ca mi-a nenorocit telefonul meu laughing)) asa la ipad am carcasa de-aia care n-are ce sa-i faca.

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://support.apple.com/ro-ro/HT201304

ia vezi te ajuta asta?

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da, am gasit si eu tutorialu asta, da e prea complicat, eu am alt ios si gasesc tutoriale pentru alte versiuni, o sa ma uit in seara asta mai in detaliu. Am ajuns pana la punctu ala, unde iti apare butonul de meniu asisstive touch pe desktop, dar nu stiu cum sa adaug optiunea cu lock unlock screen.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu am avut inca iphone

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai iPad si iPhone, dar nu ai minte? tongue
Cred ca intai trebuie sa-ti instalezi aplicatia "Minte de parinte"!
Ce parinte esti, sa-ti lasi bebe sa se uite la ecranele aparatelor?

Pana la varsta de 3 ani este interzis, iar pana la 6 ani maxim 10minute/zi (in total! ) are voie un copil sa se uite, de la distanta de minim 1m.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Eram sigur ca se gaseste unu sa-mi dea sfaturi de parrenting.
In primul rand imi cresc copilul cum vreau. Si in al doilea rand, prefer decat sa stea cu ochii in tv, ca poate ma mai uit si eu la ceva, si vine si sta lipit de tv, prefer sa-i dau telefonul sau ipad-ul, cu luminozitatea cea mai mica, si sa cante acolo un cantecel de bebe.
Nici macar nu se uita daca vrei sa stii, si doar plimba telefonul prin casa, il ia dupa el sa auda muzica.
Sau dupa ce ii fac baie, seara nu prea sta sa il schimb, si ii dau telefonul in mana, sa cante sa fie atent acolo pana il schimb. Maxim 2 ore pe zi are voie sa asculte cantecele.
Telefonul nu are nici un sim in el asa ca nu e pe gsm sa ii dauneze undele, si nici pe tableta n-am bagat nici un sim. clipurile sunt downloadade de pe Youtube, si bagate cu mobiMover.
Multumit?
Alta data tine-ti pentru tine sfaturile de parrenting, si pentru copilul tau, sa ll cresti cu cum vrei pe al tau happy
Eu nu-mi cresc copilu dupa regulile altuia. Stiu ce-am de facut si fara sa-mi zica cineva ce e bine si ce e rau.
Daca nu stiai, trebuia sa nu raspunzi.

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru un copil exista mii de jocuri mai putin daunatoare!
Daca-i place muzica, atunci poate asculta melodiile de pe un telefon vechi cu butoane sau alt dispozitiv mic, cu care NU-si strica vederea.
Dar daca tu nu tii cont de asta, atunci nu te mira cand copilul mare iti va reprosa ca i-ai distrus sanatatea!

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Eu cred ca tu esti turc. Ti-am spus ca imi cresc copilul cum vreau, si nu accept sa-mi spuna altcineva, cu atat mai mult cineva pe care nici nu cunosc, cum sa imi cresc copilul. Daca eu asa cred de cuviinta, asa fac. Punct. Dupa parerea mea, in conditiile in care el are un telefon in mana, si nici macar nu se uita la el, de fapt nici nu trebuie sa iti dau eu explicatie, tu nici macar nu esti adult, la o adica laughing
Sunt convins ca maica-ta cu taica-tu nu te-au lasat la tv pana la 6 ani, nu m-ai minti nu?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe vremea lui nu exista asa ceva

| Bula a răspuns (pentru anonim_4396):

Deocamdata, cred ca tu esti mai degraba pusti langa mine, iar copilul tau mi-ar putea fi nepotel.
Dar se pare ca, parintii tai nu te-au educat corespunzator, cum sa-ti cresti copilul, poate nici ei n-au stiut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Esti prost, incult, impertinent.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce te bagi in seama daca nu stii sa raspunzi la intrebare? Si pentru ce ma jignesti?

| Goete a răspuns:

Ca sa scapi de bebe, il pui la telefon?
Mi-as impusca parintii daca ar fi ca tine; ei vor sa.las telefonul si sa fimin familie - ce mi se pare normal

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Idem ce i-am scris lu bula, si tie.
Mai bine te-ai impusca tu, ca vad ca ai tulburari de personalitate laughing

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Om fi noi toti fara de minte... caci cand s-a impartit ai fi primit doar tu.
Ar trebui sa iti dea de gandit, ca daca nu intelegi ceva pentru ca nu ai capacitate, crezi ca nu are logica.
Dar nici minte nu trebuie, sa inteleaga cineva ca esti un idiot punand Youtube la bebe pe telefon, in loc sa te ocupi de el.
De unde nu-i, nici Dumnezeu nu cere

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Ba si tu esti tampit la cap.
De unde veniti frate sa dati voi sfaturi de parrenting? ai copil acasa? sti rutina unui copil? rutina de zi cu zi, ce face ce mananca cand doarme, cum se joaca cand se joaca, cand se duce la nursery ce face acolo?
Da-ti sfaturi de parenting, si goete asta.
Tu esti tampit la cap? cum iti trece tie prin cap sa spui unui alt parinte, cum sa-si creasca copilu?
Daca vreau sa il duc la fotball il duc la fotball. Daca tu imi zici ca nu e bine, ca sa il duc la inot, ma pis pe parerea ta, ca nu e importanta pentru mine.
La nursery la fel au tv si acolo, si pun educatoarele alea muzica, si copii danseaza. Ce prostii puteti vorbi.

Ca eu cand ma pis ridic colacu.
Ma spal pe maini mereu inainte sa mananc.
Cand nimeresc vreo pielita, scuip in servetel, nici decum in palma.
Basinosi de-astia care pe internet sunt cei mai maneriati, nu gresesc, si merg numai pe reguli de-astea basinoase. Si cand sunt acasa, manaca cu mana, nu cu furculita si cutitu.
Si mai dau si sfaturi altora. laughing
Vezi-ti in *** mea de treaba, ca eu nu te-am jignit. Daca eu asa cred de cuviinta sa fac, asa fac, mi-am luat eu toate masurile de siguranta, nu trebuie sa iti faci tu griji pentru mine sau sa iti dau eu explicati in ce conditii si cum si in ce fel.
Besi. Câh, ai un vibe urat rau.

| Goete a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu unul nu ma obosesc sa-ti citesc tampeniile. Pune copilul la mobil si stai pe net

| anonim_4396 explică (pentru Goete):

Am scris eu ca pun copilu la mobil si stau pe net? vezi cum mananci ****?

uite ce intrebari ai tu

10 Iunie 2016
"[.]Intrebare pentru fete: Ce parere aveti despre un tip care se masturbea- za? Adica sa presupunem ca din greseala m- ati vedea in timp ce ma masturb- ez, cum ati reactiona? V- ati distra sau v- ar fi greata? (mai mult) "[.]

Parerea ta de om cu probleme mentale, nici nu conteaza. Ar fi mai bine sa iti rezolvi devierile tale sexuale, inainte sa iti pese ce fac eu.