| cfrtobias a întrebat:

Salut, https://i.imgur.com/tUWFTmI.png de unde pot afla care cablu usb are 2.1 A(amperi) sau daca is la fel? Cel cu sagetile e 2.1A? Vreau sa folosesc pentru baterie externa https://www.emag.ro/......DQ8SN2BBM/

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Cablul este FOARTE important la un telefon. Daca nu ai original macar incearca unul cu certificare. Cat despre faptul ca tine sau nu, da, poti sa-l masori.

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Dai inainte. Orice cablu tine 2, 1a.

| cfrtobias explică (pentru dinaprilie):

Faza e ca parca nu incarca asa bine cel fara sageti, macar asa cred... poate voi incerca ampermetru sa vad din telefon, ce zici?

| cfrtobias explică (pentru dinaprilie):

Eu stiu ca e important, dar eu vreau sa folosesc pentru baterie externa sa incarc si acolo nu-s la fel, eu am usb tip C cred de la USB Power Delivery 2.0 la telefon

| cfrtobias explică (pentru dinaprilie):

Https://i.imgur.com/XltC2Fe.png am facut test cu toate cele 3 cabluri si care ma gandeam ca nu e bun, mi-a dat cu eroare

| dinaprilie a răspuns (pentru cfrtobias):

Cablul este FOARTE important la un telefon. Daca nu ai original macar incearca unul cu certificare. Cat despre faptul ca tine sau nu, da, poti sa-l masori.