| WithoutName123456789 a întrebat:

Salut,intentionez sa achizitionez un Samsung Galaxy S10.Ar fi primul meu telefon cu ecran curbat.Sunt sensibile la scapari accidentale? Daca folosesc o husa de la Spigen si folie Alien Surface pe el, ar trebui sa reziste daca il scap?

6 răspunsuri:
| morfeo a răspuns:

Eu folosesc S8 de cand a aparut pana in prezent si e rezistent. Am folosit husa lor originala si iti dai seama ca l-am mai scapat din cand in cand dar la cazaturi usoare gen pe parchet sau gresie si n-a avut nimic. Tu cu alien surface daca il scapi pe asfalt si cade fix pe colt sau pe margine, se face muci.

| TheMadKing a răspuns:

Nu mai bine astepti putin ca curand se lanseaza S11 si pretul va fi c-am la fel in martie se va vinde.

| WithoutName123456789 explică (pentru morfeo):

Pai Alien Surface ca folie pentru ecran si husa putin mai groasa fata de cea originala, care sa protejeze colturile.

| WithoutName123456789 explică (pentru TheMadKing):

Diferente foarte mari nu vor fi, S11(din surse sigure se spune ca se va numi S20 de fapt) va costa la lansare cam 1000 de euro. Dupa ce iese, S10 se va ieftini, va ajunge pe la 500 de euro.Mi se pare ca S10 inca este un telefon foarte performant, si nu ar merita sa dau dublu pe mici imbunatatiri.

| morfeo a răspuns (pentru WithoutName123456789):

Aa si cu husa, ok am crezut ca e fata-spate alien. Da, e rezistent si o sa tina la socurile de zi cu zi, dar ai si tu grija cu el, nu te baza ca il scapi cat vrei ca nu se stricalaughing

| WithoutName123456789 explică (pentru morfeo):

Iti dai seama ca o sa fiu grijuliu?, doar ca vreau sa fiu mai linisitit in momentul in care il scap accidental.