| BezeaToxica a întrebat:

Intre 2 telefoane cum ar fi Sony Xperia L si Gigabyte Gsmart Maya m1 v2 ce ati alege, in locul meu.
Ar fi primul meu telefon cu android si nu il voi schimba asa repede si il voi folosii pentru mult gaming! O parere?

Răspuns Câştigător
| feysofit a răspuns:

Ca telefon (constructie, stabilitate, calitate audio), ca platforma SoC (system o n a chip) iti recomand clar Sony Xperia L. Gigabyte-ul este bazat pe MTK este o platforma chinezeasca foarte putin fiabila cu caractesitici spectaculoase insa rezistenta si stabilitate inferioara.
Din alt punct de vedere, cel putin sintetic Gigabyte scoate scor mai bun in gaming decat Sony (diferenta nu este mare).