| aimullah123 a întrebat:

M-am portat de la Vodafone la Telekom. Problema e ca am ultima factura neplatita la Vodafone. De obicei o plateam la un magazi, ii ziceam doamnei numarul de telefon si vedea ce suma am de plata. Acum daca introduce numarul de telefon o sa ii mai apara factura de la vechea retea? Sau cum trebuie sa procedez ca sa o platesc?

Răspuns Câştigător
| Eugen80 a răspuns:

Nu stiu cum te-au portat daca ai datorii la vechea retea.
Prima optiune: stai asa si ignora VDF, pentru ca nu te mai intereseaza;
Optiunea 2, mergi la un VDF si intreaba despre ce este vorba.
Eu as sta linistit pentru ca boii de la bicicleta nu pot sa ti-i ia. Nu trebuia sa dea OK-ul de portare daca aveai datorii.