| SirGilbert a întrebat:

Ma poate ajuta cineva cu un update la Android. Vreau Android Jelly Beam.
Specific faptul ca telefonul la care am nevoie de update este Huawei u8800 iar versiunea Android este 2.2.1.

8 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu poti sari de la 2.2.1 la 4.1. Poti sa cauti pe net android 4.1 pentru telefonul tau si daca gasesti eu nu te sfatuiesc sa faci asta.Nu iti va merge cateva dintre functiile telefonului(camera, wifi, bluetooth sau chiar si sa suni)

| SirGilbert explică (pentru hp8510p):

Versiune Android Jelly Beam pentru modelul telefonului exista pe net.La mine-i problema ca nu stiu pasii ce trebuie urmati, pentru un update.Stiu doar ca e nevoie de un back-up inainte.

| laur1laurentiu a răspuns (pentru SirGilbert):

Frate...la un telefon Samsung HTC Nokia gen astea.ii poti face root dupa room.room.ul este androidu si pentru telefonul tau nu se poate face root si nici room, doar slash ee tot ceva de genu dar o sa ti se strice nu incerca astawinking.de ce ai mai intrebat daca nu asculti sfaturile altora

| SirGilbert explică (pentru laur1laurentiu):

Deocamdata n-am facut nimic.Nu poti spune ca intreb aiurea.

| DeeYu2013 a răspuns:

Functia Jelly Beam este folosita pentru tablete Huawei si tel ZTE.Te poti duce la locul unde l-ai cumparat sa faci un udate (costa daca este cumparat la liber).

| SirGilbert explică (pentru DeeYu2013):

I-am spus si celui de dinaintea ta, am vazut pe YouTube acelasi model de telefon, avand versiunea Androidului Jelly Beam.

| laur1laurentiu a răspuns:

Poti face asta dar ai un procesor mic...si poti sa ii faci crush sau sa iti mearga dar sa se miste foarte incet...dai actualizare software si o sa iti creasca la 2.3.6(ginger bread)

| SirGilbert explică (pentru laur1laurentiu):

Pe YouTube am vazut acelasi model de telefon cu Jelly Beam, si parea destul de Ok la categoriile viteza, timp de raspuns, etc.