| TheTheodosius a întrebat:

Mi-am instalat recent lineage os 13 pe Huawei p8 lite. Sim-ul meu nu mai merge, trebuie sa bag codul pin la intamplare, datele nu merg si nici sa sun sau sa primesc, respectiv sa dau mesaje. Stiti daca e de la rom-ul custom sau de la sim-ul meu?

Răspuns Câştigător
| Bogdan70001 a răspuns:

R: Este de la ROM.Pur si simplu nu inteleg dc lumea zicea ca Lineage OS este WOW cand este un ROM PLIN DE BUG-URI..stai calm nu numai tu ai avut problema asta sunt multi si aca il folosesti de putin timp vei vedea ca sunt mult mai multe bug-uri.Ca sa nu mai zic ca Lineage OS are cateva functii (sau aveau) de baza care LE ASCUNDEAU laughing) p ca erau bug-uite, iar cand dadeai de ele la search iti dadea crash laughing DECI ESTE DE LA ROM.Instaleaza AEX sau RR SAU Nitrogen OS
Alte solutii:
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la Telefonie

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă pin-ul îl bagi la întâmplare (sim-ul are un singur pin) atunci baiul e de la noul tău OS

| RB26DETT a răspuns:

De la ROM, un prieten de-al meu a ramas fara IMEI din cauza unui ROM custom, eu in general nu sunt de acord cu ROM-urile, probabil iti dau unele imbunatatiri dar e inevitabil sa aiba si buguri, unele acceptabile, altele nasoale. Prefer sa raman la ROM-ul cu care a venit telefonul.