| Anonimus19191 a întrebat:

Salut happy părere Xiaomi în general? Ma interesează în special daca mai merita Xiaomi Redmi note 8 Pro în 2021. Am auzit multe lucruri bune despre el

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Xiaomi, extrem de bun, brand destul de nou care avanseaza rapid. Calitate - pret e probabil cel mai bun brand. Da, merita Note 8 Pro si eu il am si e genial telefonul. Nu am avut cu el absolut nicio problema pana acum si il am de 1 an. Daca bugetul tau e de 1000 de lei Note 8 Pro e best buy, top. Daca ai 1300 de lei poti lua Note 9 Pro care e si mai bun. Recomand Xiaomi, totusi, husa sa o schimbi pentru ca lasa camera in mare parte descoperita si se poate zgaria.

15 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Este un brand foarte bun care ofera telefoane super la preturi mai mici ca la concurenta. Hmm... Redmi Note 8 Pro pentru 2021 nu prea as lua, in schimb as alege Poco F2 Pro (2100 de lei la eMAG acum). Are Snapdragon 865 care se gaseste doar pe telefoane de top si rupe in absolut orice, camere bune si faptul ca primeste garantat Android 11 si 12. Redmi Note 8 Pro s-a oprit la Android 10.

| LPCTSTR a răspuns:

Sunt telefoane accesibile: primesti ce platesti. Ce vrei sa-ti spunem mai mult?

| Bruno92 a răspuns:

Note 8 pro e chiar paradoxal mai bun decat 9 s ...asa ca il poti lua.la capitolul bateria si camera sta foarte bine.eu am avut redmi note 8 si ma tinea enorm bateria desi eu stau mult pe tel. la banii astia nu cred ca gasesti ceva mai bun la segementul acesta de pret.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Complet eronat. Primesti mai mult decat ce platesti. Unul dintre motive e ca brandurile chinezesti - nu doar ei - sunt sponsorizate de catre statul chinez si mai ales salarizarea si costurile de acolo sunt cum sunt.

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Hai sa fim rationali, tu ai da calitate superioara la un pret modest? Eu zic ca ceva este la mijloc... asta, ori "esti platit de chinezi sa spui de bine" laughing

| RazvanLegendaVie a răspuns:

Îți recomand Xiaomi Redmi Note 9, chiar acum folosesc unul și sunt mulțumit de el.

| PainTech a răspuns:

Xiaomi ofera dispozitive cu specificatii inalte la preturi mici.
In segmentul ala de pret (

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Nu, nu e asta. E vorba ca Samsung baga sume IMENSE in publicitate si trebuie' sa le scoata de undeva. Plus ca Samsung e bazat in Coreea de Sud, nu in China. Deci costuri clar mult mai mari. A, si aici nu e vorba de am eu sau ai tu dreptate. Sint o gramada de site-uri care dezmembreaza telefoanele si evalueaza costurile si calitatea componentelor folosite. Xiaomi merge pe adaosuri mult mai mici decat Samsung si se bazeaza pe crearea unui intreg ecosistem pentru utilizatori. Vezi ca ai si roboti de curatenie, filtre de aer, un intreg univers IoT. Nu ar fi de mirare sa dea telefoanele moca in curand si sa platesti un abonament modic pentru serviciile integrate de suport.

| LPCTSTR a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu n-am spus nimic de Samsung.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru LPCTSTR):

Samsung, Apple, pana si Huawei ingroapa munti de bani in reclama.

| Anonimus19191 explică (pentru alexalx1234):

Mersi mult de răspuns! happy

| Anonimus19191 explică (pentru Bruno92):

Am înțeles, mersi de răspuns happy

| flixbuster a răspuns:

Parere buna pana am aflat ca au renuntat la programul Android One si nu mai scot Xiaomi Mi A4 :( Tocmai imi expira suportul la Xiaomi Mi A1 (cu care nu am nici o problema in afara de asta cu suportul software).

Asa, tocmai ce am citit ca au lansat Poco X3 NFC care pare sa fie un telefon bun (dar nu e Android One asa ca actualizarile de securitate si/sau upgrade-urile de Android sunt la mila Xiaomi).

https://www.engadget.com/......07894.html

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru flixbuster):

Si eu sunt utilizator de Mi A1. Stai calm, o sa avem ce face cu ele. Fii atent - https://www.getdroidtips.com/list-best-custom-rom-xiaomi-mi-a1/