| eXtreme21 a întrebat:

Pentru cunoscători, ce aţi alege între Samsung Y Pro B5510 (os android) şi Samsung Y Wave 5380 (os Bada)?

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai.mie, sincer, mi se pare evidenta alegerea. Nu sunt acel gen de om handicapat care moare fara android. Dar aici, totusi, nu inteleg de ce ai alege Wawe Y!
Sigur sunt la acelasi pret? Ca mai zici -ma, un telefon bada are performante foarte bune pentru pretul lui, ca nu are android- dar aici, in afara de ecran, nu observ vreun avantaj!
Uite, o comparatie!

Avantaje Y PRO :
Subtire
QWERTY
Optical TrackPad
Memorie interna (diferenta mica)
Camera (3. 15MP vs 2MP)
OS (2.3 Gingerbread vs BADA )
Baterie (800h vs 570h)

Avantaje Wave Y:
Ecran (3.2" vs 2.6")
Rezolutie (180ppi vs 154ppi)
Inregistrare video (HVGA vs QVGA)

Poate ca prin aceste comparatii, nu ai realizat ce alegere proasta ai face daca ai alege Wawe Y...
Nu poti rula aproape nici o aplicatie pe Bada! Toate jocurile sunt false si de calitate proasta! Chiar daca are procesor de 832mhz, se misca prost!
Dar, iti recomand sa te interesezi si de :
S5800 Wave, S5830Wave!
Sper ca te-am putut ajuta; Succes!

3 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Y pro pentru ca are Android big grin

Răspuns utilizator avertizat
| KatPaw a răspuns:

Y pro, are Android si camera mai bunawinking