| FastAndLudicrous7 a întrebat:

Salut prieteni! Dintre Samsung Galaxy S3 si Samsung Galaxy S3 NEO ce ati alege? Unul din cele 2 as vrea sa il cumpar luni. Pe care sa il cumpar? Astept argumente!

Răspuns Câştigător
| Deeliiaaaa a răspuns:

Buna! Eu as alege Samsung Galaxy S3 Neo, pentru ca este aparut mai de curand si are mai multe chestii noi.
Ca si design sunt aproape identice.
La display sunt identice numai ca S3 Neo are si Scratch-resistant glass (Corning Gorilla Glass)
Camera este mai buna din toate punctele de vedere la Samsung S3 Neo.
La hardware seamana.(nu ma prea pricep sa zic care system chip este mai bun)
Procesorul este putin mai bun(la neo)
La ambele poti sa le pui cartela SD.(de maxim 64 GB).
Bateria tine mult mai mult la Neo(Aproximativ 14 ore la S3 si 23 de ore la Neo)
La multimedia sunt la fel, numai ca neo are niste chestii in plus.
Si mai sunt multe alte chestii de spus, deci din punctul meu de vedere iti recomand Samsung galaxy S3 NEO...acum tu decizi!, eu sper ca te am ajutat happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Samsung Galaxy S3 Neo este un model bunicel :)
Totuşi, îţi recomand să-ţi cumperi un Samsung Galaxy S3 I9300 cu memorie internă de 64 Gb :
http://www.gsmarena.com/samsung_i9300_galaxy_s_iii-4238.php

Modelele S3 şi S3 Neo au aceleaşi dimensiuni, dar au alte DIFERENŢE;)
Vezi diferenţele/comparaţia şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......dkyetl.php

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=6289

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4238&idPhone2=6433

Toate cele bune!

| Adry05 a răspuns:

Eu am S3 Neo, desi l-am cumparat destul de tarziu ( in urma cu 2 luni) sunt foarte multumita de el, merge impecabil si bateria se descarca foarte greu chiar daca-l folosesc mult si am de multe ori si 3 aplicatii simultan si merge fara probleme. Recomand cu incredere! La pretul ala are o calitate foarte buna. Parerea mea, si am auzit-o si la alte cunostinte, e printre cele mai bune modele de la Samsung aparute pana acum.

| Bernardus a răspuns:

Galaxy S3 Neo e mai bun, are toate specificatiile mai bune decat s3 simplu

| DenisaKarolina a răspuns:

Samsung Galaxy S3 NEO, este un model mai nou si mai imbunatatit, eu l-as alege pe acesta big grin

| mihnea99 a răspuns:

Eu propun sa-ti sumperi s3 neo pentru ca este mult mai bun decat s3 simplu (evident)...s3 neo are si specificatiile mult mai bune, procesor...de exemplu. big grin