| SangeDeTaur a întrebat:

Recent am cumparat un iphone 5s si as vrea sa va intreb 2 lucruri.E cumparat second hand si nu ii merge senzorul de amprenta persoana a spus ca e din cauza soft-ului ca i-a dat update la 9.3.1 si de atunci nu mai merge si voiam sa va intreb daca la urmatorul update o sa mearga.Al 2 lucru care as vrea sa va intreb este daca cunoasteti o aplicatie de tip spy.Mentionez ca este iphonul meu cu contul meu de icloud.Nu m-ar interesa sa vad locatia sau sa inregistrez convorbiri sau mesaje.SIngurul lucru care sunt interesat daca se pot stoca parolele pentru facebook mesenger si sa ruleze in stealth.As vrea doar parolele sau conversatile de pe facebook si daca se poate cele de pe wap.Va multumesc mult as vrea sa fie gratuit daca se poate.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Te-a fraierit de nu se poate.
PE ORICE IOS MERGE AMPRENTA!
Telefonul are senzorul "stricat" si trebuie schimbat placa de baza cu totul.Prost ca ti-ai luat iPhone... nu recomand, parerea mea.
2.Nu prea se poate.
Funda?

| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Senzorul este defect întrucât acesta merge pe orice versiune IOS se poate repara nu prin inlocuireplacii de baza cum ți-a spus Dragoș Mugurel ci prin înlocuirea butonului home se face asta într-un service, legat de cealaltă parte a întrebării nu știu.