| Diaconu_Emy_1997 a întrebat:

Recent am cumparat un iPhone 6, merge in toate retelele, toate aplicatiile, dar are cont iCloud in setari, si are activat Find My iPhone. Se poate iesii din contul iCloud fara sa am parola?

4 răspunsuri:
| Clantza a răspuns:

Nu. Respectivul de la care l-ai cumparat trebuie sa iti dea parola sa il poti dezactiva si sa dai logout.

| ITPlace a răspuns:

Salut!
Daca este activat iCloud, cel de la care l-ai cumparat trevuie sa-ti dea parola. In cele mai multe cazuri telefoanele blocate iCloud si cel de la care l ai cumparat zice ca el a uitat o sau nu o are, a furat telefonul pe care ti l a vandut, e posibila intrare fara parola cu bruteforce, forteaza intrare, dar trebuie sa ai ceva cunostinte in Python, Linux si mai multe, intr o vreme erau si smecheri mai peste tot care rezolvau.
Cam 100-150 de lei. Dar vezi sa nu vina fostul fostul proprietar dupa telefon laughing
Multa bafta happy

| Diaconu_Emy_1997 explică (pentru ITPlace):

Pot face orice pe telefon, dar nu l.am conectat pana acum la internet.
Daca intru in setari la icloud imi arata mail.ul lui. Ai vreun tutorial sau ceva la metoda asta care ai spus.o tu?

| ITPlace a răspuns (pentru Diaconu_Emy_1997):

Tutoriale nu ai sa gasesti, poate pe forumuri specializate dar sunt cu acces limitat, ai nevoie de linux in primul rand, kali-ul mai exact care are niste "programele" incorporate.