| Sorinlelele a întrebat:

Recent mi-am cumparat o cartela Orange prepay adica nu sunt pe abonament,am vazut ca pot sa cumpar jocuri dupa magazin play,sa zicem daca as cumpara si nu as mai reinarca cartela pentru nu a plati jocu', s-ar intampla ceva, sau nu merge?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Se poate plati si cu credtul de pe cartela.
Sursa:
https://www.orange.ro/aplicatii/aplicatii-android/
Fara credit nu exista optiunea de a putea finaliza comanda; si nici fara card bancar, indiferent pe ce butoane apesi tu pe acolo.
Deci stai linisti ca nu se intampla nimic. Iar la credit, este suficient sa ai mai putin cu 1 cent decat valoarea a ceea ce vrei sa cumperi, si nu se va finaliza comanda. Trebuie sa ai credit exact cat valoarea comenzii sau chiar mai mare.

1 răspuns:
| bystefu a răspuns:

In magazin play se plateste doar cu cardul (sau contul bancar).Nu are nicio treaba cu sim-ul si oricum nu au dreptul sa-ti ia fara acordul tau (mai ales cand nu exista un abonament intre voi).