| Valyasdfg a întrebat:

Roamingul se activează din meniu? Nu de alta dar îmi apare roaming de date, mă gândesc... dacă merg doar datele sau pot și să sun? Că îmi apare doar roaming de date și de-aia întreb că poate doar netul merge, acum nu-i bai că vorbesc pe Whatsapp, dar mai sunt unii fără WhatsApp, plec mâine în Spania și de-aia am întrebat hai pa happy

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Roamningul se activeaza numai daca suni la furnizorul tau de telefonie si ti-l activeaza ei din centrala telefonica, fiind un serviciu special.
Suna-i maine, inainte sa pleci in Spania, sa ti-l activeze, ca de ajungi in Spania si-i sunii, te costa de 3-4 ori mai mult, fiind perceputa convorbirea ca una internationala.