| andrei733 a întrebat:

Salut.Se poate face upgradel a Samsung Galaxy Mini 2 de la android 2.3.6 la android 4.0 ICS?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
12 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Acest model vine din fabrică cu Android OS, v2.3.6 ( Gingerbread ) upgradabil la v. 4.1!

Deci, POŢI face update OFICIAL de pe site ( direct de pe telefon ) sau folosind Samsung Kies pe care-l poţi downloada de la linkul :
http://www.samsung.com/hk_en/support/model/GT-S6500HADTGY-downloads

Vezi şi :
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_mini_2_s6500-3883.php

| andrei733 explică (pentru bursuc001):

Ti-as fi dat funda dar din pacate nu am 2 sad
sorry

| bursuc001 a răspuns (pentru andrei733):

NU-i problemă de fundă; oricum, dacă te uiţi pe profilul meu, am destule fundiţe.

Dacă doream fundă NU mai răspundeam ( cum fac mulţi ), deoarece fundiţa era dată DEJA.

Îmi pare bine că am putut să te ajut.

Toate cele bune.

| andrei733 explică (pentru bursuc001):

Multumesc la fel

| bursuc001 a răspuns (pentru andrei733):

Mersi.

Sărbători fericite!

Răspuns utilizator avertizat
| iamSeBy a răspuns:

Nu e adevarat. Nu te lua dupa astia. Nu se poate. Ultima versiune stabila si oficiala de Android pentru modelul tau de telefon este 2.3.6 pe care o ai. Ce zic ei probabil e CyanogenMod si nu este ICS in sine, ci este doar o interfata pusa peste originalul tau. Oricum sa stii ca arata exact la fel totul si cu ICS si cu 2.3.6 happy

| dryft3r a răspuns:

Se poate dar daca nu le ai cu asa ceva du-te mai bine la ceva service.big grin

| BlackSkyz a răspuns:

Nu se poate, iti poti pune un cyanogenmod cu ics sau chiar un jb jelly bean pe modelul asta, insa upgrade oficial inca nu a aparut, a fost un zvon anul trecut ca vor sa treaca si Samsung galaxy s advance si mini mai multe modele cu procesor de 800 insa au renuntat la idee, asteptam sa vedem ce se intampla poate va aparea un update oficial cine stie, din punctul meu de vedere mai bine astepti pana apare un update oficial.