| Anonim9118 a întrebat:

Salut, sper că mă lămurește cineva, deci cum puteau înainte telefoanele mobile ca de exemplu Nokia 7110, Nokia 3310 să aibă WAP (adică o rețea de internet fără fir) in anii 90'-2000? Ce înseamnă mai exact? Puteai vizualiza poze de pe Google, trimite mesaje text color, ce puteai mai exact că doar presupun că nu aveai browser web in 90' deci în concluzie ce înseamna acel WAP? De ce funcție beneficia telefonul? Vă rog EXPLICAȚII PRECISE!?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Pai daca exista telefon mobil fara fir tot asa putea exista si internetul fara fir care era un fel de wireless dar primitiv. Si era folosit pentru mms-uri (mesaje cu imagini) email-uri sau stiri sau altele genul...