| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Sunt pe reteaua Orange si plec in fiecare saptamana in Germania si revin in tara.De cati euro imi trebuie optiune pentru a putea fi sunat si sa sun din Germania?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din vara lui 2017 roamingul iti permite conform legii sa folosesti optiunile din abonamentul / cartela nationala. Nu ar trebui sa ai nevoie de nimic in plus

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Daca esti plecat in alta tara ai acces la serviciul de roaming cat timp ai activa o optiune cu roaming in SEE, o optiune de roaming destinata altor tari care nu sunt membre SEE si cat timp ai doar credit in cont (fara sa ai activa in acelasi timp si o optiune cu beneficii nationale).
De asemenea, in momentul in care, intr-o perioada anterioara de 4 luni, ai prezenta si trafic majoritar in Roaming, se considera ca ai utilizat preponderent serviciul Roaming, dar nu pentru calatorii ocazionale.
Mai multe detalii in Politica de utilizare rezonabila a Serviciilor Roaming SEE pe www.orange.ro/roaming
O zi buna,
Orange Helper