| Robotzzzi a întrebat:

Salut.Sunt pe reteaua Orange si plec in fiecare saptamana in Germania si revin in tara.De cati euro imi trebuie optiune si ce fel de optiune ca sa pot sta pe internet si suna din Germania?

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a avea acces la serviciu, iti recomandam sa activezi optiunea de 10 euro ce iti ofera acces in Roaming, de aici: https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/.
O zi buna,
Orange Helper

| AndreiWeisz a răspuns:

Cred ca iti trebuie o optiune cu minim 7 euro ca minutele ce le vei primi si MB de net sa poata fi folositi si in roaming. Suna la *100# si vezi acolo la Promotie ce optiuni sunt. Asigura-te ca iti spune ca le poti folosi si in roaming, adica sa fie la acelasi tarif ca in tara.

| Nonameagain a răspuns:

Daca pleci (tot) iti trebuie roaming.
La prepay, pentru internet, este optiunea de 5 €. Nu stiu la abonament.