| Mario22344 a întrebat:

Acum vreo 2-3 luni mi-am facut un abonament la reteaua Digi Mobil.Totul merge perfect, mai putin unul, acela este semnalul.In localitate am semnal fara o liniuță, sau chiar full, dar cand ies din localitate nu am deloc.Am sunat la ei, dar nimic.Am un telefon Myria Quad care are 3G.Ce pot sa fac sa am semnal?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Verifica daca altii au semnal mai bun. Poate fi de vina telefonul.

| viotedy a răspuns:

Nu au semnal in toate zonele, nici in orase chiar. Poti renunta la contract pe motiv lipsa semnal.Am abonamente de vreo 3 ani la ei si am semnal bun, norocul...

| Alejay a răspuns:

Inseamna ca reteaua celor de la Digi nu este prea dezvoltata in zona unde de alfi, va dura foarte mult pana vor rezolva acest lucru, sfatul meu este sa inchei abonamentul pe aceasta cauza ca nu ai semnal (Fa o poza Screenshot la ecran ). Dupa care aboneaza-te la o retea care sti ca are acoperire in zona ta