| Rawr a întrebat:

Am o problema cu un iPhone 3G. Cand imi bag cartela SIM in iPhone, mi-o citeste, dar pentru putin timp, apoi mi se deconecteaza reteaua. Cand ramane in retea am doar 1 liniuta de semnal. Nu e de la cartela. Cartela in alt telefon merge perfect, cu semnal maxim. La orice cartela SIM se deconecteaza reteaua. Ce ar trebui sa fac? :]

3 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Il resoftezi, daca nici asa nu merge il duci la service.

| Rawr explică (pentru charleslouboutin):

Cu cartela inauntru sau nu?! Are vreo importanta?

| charleslouboutin a răspuns (pentru Rawr):

Cu cartela inauntru ca trebuie activat. Dar ai grija sa fie neverlocked. Daca il ai decodat in momentul in care ii dai update sau restore la soft ti se va coda la loc. Bafta.