| adi1999 a întrebat:

am achizitionat acum o luna o husa de telefon, si am mai dato jos de pe el mai de multe ori si cu timpul sa largit.imi puteti spune cum so micesc P.S husa de cauciuc.

Răspuns Câştigător
| star3000 a răspuns:

Pai daca e de cauciuc ai putea sa o bagi in apa clocotita si poate se va stramta. Dar sa nu o tii mult.

1 răspuns:
| MenInShadow a răspuns:

Cum sa "micesti" husa? Gandesti macar ce spui?
Daca nu cumva esti priceput in cusut, ca sa desfaci fiecare firicel din husa aia si s-o cosi inapoi mai strans, nu poti.
Husa s-a largit la o marime optima pentru marimea telefonului, las-o asa.
Daca nu iti place, iti iei alta, de "micit", n-ai cum s-o "micesti".
Si se spune "a micsora" nu a "micii".